Zaprezentuję malarstwo, rysunki, kolaże i asamblaże, które łączy kontrast czerni i bieli. Moje prace cechuje prostota, oszczędność, geometryzacja i dążenie do harmonii. Używanie czerni otwiera możliwości związane z poszukiwaniem nowych przestrzeni i znaczeń. Czerń to tunel, w którym może wydarzyć się wszystko. Jest tym, czego się nie dopowiada, a co jest przeczuwalne. Pobudza wyobraźnię i wyzwala emocje. To zetknięcie się z własnym cieniem, z tym, czego świadomie nie dostrzegamy. Kontrast czerni z bielą podkreśla zarówno siłę wyrazu jak i subtelność. Te dwa skrajne kolory tworzą dramatyczne napięcia. Czerń pozwala wydobyć mrok i tajemniczość. Biel umożliwia wydobycie blasku, symbolizuje czystość i niewinność. Skontrastowanie czerni i bieli sugeruje swoisty dramatyczny taniec odgrywający się na naszych oczach i w naszej wyobraźni.
Małgorzata Sobieraj

Miejsce

09.11.2024 - 02.12.2024
W trakcie

Mał­go­rza­ta Sobie­raj
Spo­tka­łam się z cie­niem
Wysta­wa: 9 listo­pa­da – 2 grud­nia 2024
Wer­ni­saż: 9.11.2024 godz. 17:00
Gale­ria Taras Sztu­ki – Cen­trum Kul­tu­ry Wila­nów, ul. Kole­giac­ka 3

Zapre­zen­tu­ję malar­stwo, rysun­ki, kola­że i asam­bla­że, któ­re łączy kon­trast czer­ni i bie­li. Moje pra­ce cechu­je pro­sto­ta, oszczęd­ność, geo­me­try­za­cja i dąże­nie do har­mo­nii.
Uży­wa­nie czer­ni otwie­ra moż­li­wo­ści zwią­za­ne z poszu­ki­wa­niem nowych prze­strze­ni i zna­czeń. Czerń to tunel, w któ­rym może wyda­rzyć się wszyst­ko. Jest tym, cze­go się nie dopo­wia­da, a co jest prze­czu­wal­ne. Pobu­dza wyobraź­nię i wyzwa­la emo­cje. To zetknię­cie się z wła­snym cie­niem, z tym, cze­go świa­do­mie nie dostrze­ga­my.
Kon­trast czer­ni z bie­lą pod­kre­śla zarów­no siłę wyra­zu jak i sub­tel­ność. Te dwa skraj­ne kolo­ry two­rzą dra­ma­tycz­ne napię­cia. Czerń pozwa­la wydo­być mrok i tajem­ni­czość. Biel umoż­li­wia wydo­by­cie bla­sku, sym­bo­li­zu­je czy­stość i nie­win­ność.
Skon­tra­sto­wa­nie czer­ni i bie­li suge­ru­je swo­isty dra­ma­tycz­ny taniec odgry­wa­ją­cy się na naszych oczach i w naszej wyobraź­ni.

Wstęp wol­ny!

Źró­dło: https://kulturawilanow.pl/wystawy/