Dom Kultury „Śródmieście” to samorządowa instytucja kultury, która mieści się w centralnej dzielnicy Warszawy. Nasza siedziba główna znajduje się w samym sercu stolicy – niedaleko skrzyżowania Al. Jerozolimskich z Nowym Światem, czyli obok tzw. ronda z palmą, a także naprzeciwko Muzeum Narodowego. To tu, na ulicy Smolnej, jest nasze centrum dowodzenia oraz sala widowiskowa, w której regularnie dostarczamy widzom kulturalnych emocji.
Ale Dom Kultury „Śródmieście” to dużo więcej niż Scena na Smolnej. To wiele innych miejsc w Śródmieściu. To nasz ekologiczny Rotacyjny Dom Kultury, domek na Jazdowie, w którym każdy ma szansę zrealizować swoje projekty artystyczne . To nasze Pracownie Artystyczne na ulicy Foksal, gdzie Warszawiacy rozwijają swoje pasje. To Piwnica Ceramiczna na Smolnej, gdzie na zajęcia zawsze są kolejki. To Międzypokoleniowa Klubokawiarnia na Muranowie, która aktywizuje lokalne sąsiedztwo, a także sąsiadująca z nią Ambasada Seniorów, dbająca o edukację seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do tej listy już niebawem, bo pod koniec roku 2023, dołączy kolejna siedziba – Dom w Alejach. Będzie to miejsce, gdzie można spotkać bratnią duszę, gdzie znajdzie swoją grupę wsparcia młoda mama, młody tata, babcia, osoba zainteresowana sztuką, miłośniczka natury, zwolennik feminizmu, aktywistka społeczna, amator majsterkowania czy entuzjastka pomagania.
W każdej z naszych siedzib chcemy realizować wizję otwartości, różnorodności, wielokulturowości i ekologicznej wrażliwości. W każdej siedzibie chcemy widzieć was, bo Dom Kultury „Śródmieście” łączy.
Źródło: https://dks.art.pl/o‑nas
Hernandez przedstawia ulotną i dynamicznie zmieniającą się naturę chmur, ukazując ich abstrakcyjne piękno poprzez grę światła i cienia. Artysta znacznie ograniczył paletę barw, tworząc monochromatyczne obrazy, które eksponują surowe formy. Projekt „Chmury” skłania do przemyśleń nad naszą relacją z przyrodą. W swoich pracach artysta zgłębia skomplikowane zależności między naturą a ludzką egzystencją.
Chris Hernandez — urodzony w Teksasie, absolwent Southwest Texas State University (obecnie Texas State University), gdzie ukończył Wydział Sztuk Pięknych z tytułem licencjata: otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni Malarstwa i Metaloplastyki. Od 2010 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Specjalizując się w sztukach wizualnych jest też tłumaczem i nauczycielem języka; w obu dziedzinach stara się łączyć wspólny mianownik, którym jest transkrypcja symbolu do przestrzeni publicznej. Prace artysty prezentowane były na wystawach grupowych i indywidualnych m.in w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, znalazły się też w publikacjach takich jak New American Paintings czy Manifest Gallery’s International Painting Annuals.
wstęp wolny
19 października - 23 listopada
godz. 17:00